KRS: 0000462235 | info@kociawyspa.org

Zbynio


Zbynio czeka na swoich ludzi już od wielu miesięcy… właściwie to odkąd jest małym kociątkiem. Kocurek ma cudowny charakter ❤️ Dogaduje się z kotami, kocha ludzi, a jak widzi surowe mięsko, dostaje turbo przyspieszenia😅

Miki


Ta interwencja na długo pozostanie w naszej pamięci. Trzy kocice i sześć bardzo ciężko chorych kociąt, porzuconych przy drodze w lesie. Na początku trafiło do nas niestety tylko część. Dzięki pomocy pań z Sandomierza, trafiły do nas kolejne koty, porzucone w lesie. Nerwowa kotka i chore maleństwo.
Z maluchami codziennie jesteśmy w lecznicy. Dorosłe kotki cierpią na infekcje oczu, uszu, a jedna z nich niepokoi nas ze względu na przyspieszony oddech i dziwne bólowe odruchy. Łącznie mamy z tamtego miejsca trzy kotki i pięć kociąt. Leczenie daje już pierwsze efekty.

Chcielibyśmy ponownie zaproponować Mikiego do adopcji i zasugerować delikatnie, że on i kotka Riona, stanowią bardzo zgraną i zżytą parę 🙂
Oba są niesamowicie charyzmatyczne i wszędobylskie, więc będą nadawały się do domu, gdzie będą miały przestrzeń i będzie się dużo działo 🙂
Riona kocha pomagać przy papierkowej robocie (np. wypełnianiu umów adopcyjnych), a Miki uwielbia wszelkie porządki. Fascynują go śmieci i lubi sprawdzać czy nie wyrzucamy czegoś co mu się przyda, ale po sekundzie biegnie już sprawdzić, czy gdzieś nie ma czegoś do jedzenia.
Oba są w każdym calu wyjątkowe i najlepiej odnajdą się u wyjątkowych opiekunów ❤

Hemera


Ta interwencja na długo pozostanie w naszej pamięci. Trzy kocice i sześć bardzo ciężko chorych kociąt, porzuconych przy drodze w lesie. Na początku trafiło do nas niestety tylko część. Dzięki pomocy pań z Sandomierza, trafiły do nas kolejne koty, porzucone w lesie. Nerwowa kotka i chore maleństwo.
Z maluchami codziennie jesteśmy w lecznicy. Dorosłe kotki cierpią na infekcje oczu, uszu, a jedna z nich niepokoi nas ze względu na przyspieszony oddech i dziwne bólowe odruchy. Łącznie mamy z tamtego miejsca trzy kotki i pięć kociąt.

Przedstawiamy naszą uroczą kotkę Hemerę.
Hemera jest absolutnie niesamowitą, uroczą, a jednocześnie nieco szaloną kotką. Bardzo lubi się bawić, dlatego też szukamy jej domu z kocim towarzystwem 🙂 Hemera jest już długo, niestety prawdopodobnie dlatego, że ma zeza – my natomiast uważamy, że dodaje jej to uroku 🙂 Natomiast Hemera wystarczająco długo już czeka na dom – czas, by wreszcie go znalazła 🙂

Amigo


Ten kocurek został znaleziony w strasznym stanie. Uwięziony był we wnykach, a raczej w tzw. „oczku”, które stanowi drut, zaciskający się na ofierze w wyniku ruchu. Ten drut przeciął go niemalże na pół, a biedak chodził z nim zapewne wiele tygodni. Trafił do lecznicy w środku nocy i od razu przystąpiono do operacji usuwania kawałka metalowej żyłki. Oprócz tego, w jego ciele znaleziono śrut. Po opuszczeniu lecznicy, trafił do nas, gdyż osoba która go znalazła, nie była w stanie się nim zająć.
Kocurek mimo okropnych doświadczeń, ma w sobie ogromną ufność do ludzi. Niestety jego wyniki krwi są nienajlepsze i to nie koniec walki o jego zdrowie. Wymaga on też codziennej zmiany opatrunku, co nie jest łatwe, gdyż rana umiejscowiona jest w pachwinach i dolnej, wrażliwej części brzuszka. Miał anemie i niepokojący współczynnik albumin do globulin. Zapewniamy mu dobre karmienie i leczenie. Amigo nadal walczy o zdrowie i dobre samopoczucie. Powolutku wychodzi z anemii, jego rany się goją tak, że nie musi już nosić uciążliwego opatrunku…jednak wciąż widzimy go skulonego, w pozycji bólowej. Poza tym, przypałętała mu się infekcja, wymagająca leczenia antybiotykiem. Kocurek nadal wymaga regularnych badań i leczenia. Musimy też bardzo dbać o dietę, żeby poprawić jego wyniki krwi.

Kotek wygoił się po operacji plastyki brzucha. Po pewnym czasie jego rany znów się otworzyły. Kocurek został po raz kolejny zoperowany.

Jest cudnym kotkiem, mimo cierpienia kocha ludzi i jest bardzo wdzięczny za ratunek. Długa to droga i wyboista, a kotek zasługuje już tylko na wyjątkowy dom.