KRS: 0000462235 | info@kociawyspa.org

Kasjo


Ząbek


Kotek jest wpół dziki, wymaga oswojenia, cierpliwości i dużo miłości. Choć zaczyna rozmowę od syczenia to głaskany jest uspokaja się i wtula. Nie przepada za noszeniem na rękach ale na kolanach potrafi się wyluzować. Toleruje inne koty.

Crystal


Kiedy otrzymaliśmy zgłoszenie o tych kociakach, zmroziło nas. Po śmierci ich opiekunki zostały przeniesione do komórki poza domem i odwiedzane były dwa razy w tygodniu, kiedy to rzucano im kiełbasę. Od razu kazaliśmy je przywieźć, a nie podejrzewaliśmy nawet jak chore będą. Oba mają zaawansowany koci katar, są wygłodzone, zapchlone, śmierdzące… W uszach rozgościł się świerzbowiec, powodując okropne stany zapalne i czopy. Jeden z kotków ma paskudne owrzodzenie oczka spowodowane entropium. Jest to niezwykle bolesna dla kota dolegliwość zawinięcia powieki która powoduje że sierść na powiece rani rogówkę oka, ostatecznie prowadząc do jego utraty. Kociaki dostały imiona Blake i Crystal.
Było co leczyć… trudne warunki i głodzenie, doprowadziły do ciężkiego, powikłanego kociego kataru. Dodatkowo, Crystal wymagała operacji entropium (zawinięte powieki) – w obu oczkach.
Teraz, kociaki są prawdziwymi ideałami…do tańca i do różańca. Do zabawy i do przytulanek na kolanach 🙂 Świetnie tez odnajdują się przy pełnej misce jedzonka, uważając się za smakoszy pasztecików i saszetek z sosikiem 🙂
Szukamy domu, który nie będzie się przejmował tym, że ich oczka nie wyglądają idealnie. Są to pozostałości choroby i możliwe, że już zawsze takie będą. Maluchy zasługują jednak na najlepszy dom i miłość człowieka.

Blake


Kiedy otrzymaliśmy zgłoszenie o tych kociakach, zmroziło nas. Po śmierci ich opiekunki zostały przeniesione do komórki poza domem i odwiedzane były dwa razy w tygodniu, kiedy to rzucano im kiełbasę. Od razu kazaliśmy je przywieźć, a nie podejrzewaliśmy nawet jak chore będą. Oba mają zaawansowany koci katar, są wygłodzone, zapchlone, śmierdzące… W uszach rozgościł się świerzbowiec, powodując okropne stany zapalne i czopy. Kociaki dostały imiona Blake i Crystal.
Było co leczyć… trudne warunki i głodzenie, doprowadziły do ciężkiego, powikłanego kociego kataru.
Teraz, kociaki są prawdziwymi ideałami…do tańca i do różańca. Do zabawy i do przytulanek na kolanach 🙂 Świetnie tez odnajdują się przy pełnej misce jedzonka, uważając się za smakoszy pasztecików i saszetek z sosikiem 🙂
Szukamy domu, który nie będzie się przejmował tym, że jego oczka nie wyglądają idealnie. Są to pozostałości choroby i możliwe, że już zawsze takie będą. Maluch zasługuje jednak na najlepszy dom i miłość człowieka.

Bambi


Miziasty maluszek, lubi dreptać za człowiekem, pakuje się na kolana i mruczy bardzo głośno. Koty toleruje.

Eureka


Lula


Ta przeurocza kotka w średnim wieku, była o włos od bezdomności. Jej opiekun stracił dach nad głową, a tam gdzie się przeniósł nie mógł zabrać kota. Miał tylko kilka godzin na znalezienie jej schronienia.
Nazwaliśmy ją Lula, bo w pośpiechu nie zapytaliśmy nawet o jej imię. Mamy nadzieję, że przyniesie jej ono szczęście w tych nowych okolicznościach, w jakich się znalazła.
Szukamy jej spokojnego i troskliwego domu. Lula bardzo przeżywa pobyt w kociarni i rozwesela się jedynie kiedy poświęcamy czas tylko jej na wyłączność