KRS: 0000462235 | info@kociawyspa.org

Do adopcji


Tatiana


Tatianka to kotka, która przyjechała do nas z ostatnim transportem kotów z Ukrainy.
Niestety, jest w stanie tragicznym i prawdopodobnie przyjazd tutaj był jej ostatnią szansą.
Kotka to skóra i kości, która ledwie trzyma się na łapkach. Jest to spowodowane niedożywieniem i długotrwałymi biegunkami, z którymi do nas przybyła. Nikt jej zapewne nie leczył, gdyż tam nie było takich możliwości.
Mimo krytycznego stanu, Tatianka mizia się do nas i mruczy…jakby wiedziała, że już jest bezpieczna i od teraz musi być dobrze.
Tatiana wymaga pomocy weterynaryjnej, w tym odpowiedniej diagnostyki, kroplówek, leczenia antybiotykami i zabezpieczenia jej przeciwko wirusom.

Mirka


Mirka to kotka, która przyjechała do nas ostatnim transportem kotków z Ukrainy. Nie wiemy jaka jest jej historia. Wygląda na domową kotkę, ale jej białe futerko jest mocno przykurzone. Musiała w pewnym momencie trafić z domu na ulicę 🙁
Mirka, mimo ogromnego uwielbienia dla człowieka, nie lubi kotów.
Nie lubi ich do tego stopnia, że musi siedzieć w klatce i nie możemy jej wypuścić nawet na chwilkę.
Kotka jest wciąż zestresowana i prawie nic nie je. Chwilami musimy ją poić strzykawką, żeby się nie odwodniła 🙁
Bardzo pilnie poszukujemy Mirce domu stałego albo chociaż tymczasowego – bez kotów i innych zwierząt.
Prosimy o pomoc i jak najwięcej udostępnień. Jesteśmy skłonni szukać transportu nawet na większe odległości.

Samael


Sheldon


Leonard


Pchełka


Pchełka to koteczka która przyjechała do nas z ostatnim transportem z Ukrainy. Prawdopodobnie urodziła się z wadą genetyczną, przez co ma nieco karzełkowatą budowę ciała i wykrzywione łapki.
Jej charakter spowodował, że szybko stała się naszą ulubienicą 🙂 Pchełka pcha się na kolana i z wielkim entuzjazmem ociera o człowieka, pokazując, że jest już jej przyjacielem i ma z nią siedzieć ❤
Pchełka jest jedną z najśmieszniejszych i najbardziej uroczych kocich istot jakie widzieliśmy 🙂 Nadaje się do domu ze spokojnymi kotami lub jako jedynaczka. Warunkiem jest jednak to, aby opiekun miał dla niej sporo czasu i nie zostawiał samej w domu na wiele godzin.
Adoptując ukraińskie kociaki, umożliwiacie nam przyjęcie kolejnych, pokrzywdzonych przez wojnę ❤

Florian


Majo


Przedstawiamy Majo ❤
Kocurek został znaleziony w jednym z garaży na wsi, gdzie zagoniły go psy. Biedak, siedział skulony przez minimum tydzień, bojąc się wyjść.
Na szczęście – garaż należał do dobrej duszy (na codzień ratującej zwierzaki), która zamiast przegonić, wzięła go do domu i nie zostawiła samego sobie.
Majo został zaszczepiony i wykastrowany.
Przetestowaliśmy go też pod kątem wirusów i niestety jest on białaczkowym plusikiem, choć bezobjawowym. Jak powszechnie wiadomo – to żadna tragedia 🙂
Majo szuka domu jako jedynak – po pierwsze dlatego że jest FeLV+, a po drugie – najbardziej na świecie kocha być panem i władcą swoich włości, nie dzieląc się człowiekiem z nikim.
Kto pokocha Majo? ❤ ❤ ❤

Murzynek


Wiek: ok. 2 miesiące

Murzynek to mały kotek, znaleziony jako 3 tygodniowe kociątko bez matki, wykarmiony butelką przez dwoje wspaniałych ludzi, trafił do wolontariuszki na tymczas.  Murzynek jest rezolutnym kociakiem, wszędzie go pełno, jest ciekawski lubiący zabawy. Ciężko mu usiedzieć w miejscu. Je za dwóch, nie jest to na pewno kotek nakolankowy. Lubi zarówno człowieka jak i koty. Jest zaszczepiony, odrobaczony.
Szukamy mu opiekuna doświadczonego w opiece nad najmniejszymi kotkami. Koniecznie domu odpowiedzialnego, niewychodzącego, z innymi kotami (najchętniej takimi, które wychowają tego małego brzdąca).

Aisha


Wiek: ok. 7 miesięcy

Kociak błąkał po osiedlu od jakiegoś czasu. Płakał i prosił o jedzenie. Cały brudny ze świerzbem w uszach.Kociak jest bardzo przyjazny i tulaśny, łaknie kontaktu z człowiekem.