KRS: 0000462235 | +48 502 377 989 info@kociawyspa.org

Jak można pomóc?

Chcesz pomóc, ale nie wiesz jak? Oto kilka sposobów jak możesz to zrobić. Wybierz najbardziej dogodny dla Ciebie. Każda pomoc jest mile widziana. 

Domy tymczasowe

Nasza Fundacja nie posiada schroniska, ani żadnego innego miejsca, gdzie można by umieszczać bezdomne koty. Dlatego też, bardzo potrzebujemy pomocy w postaci tzw. domów tymczasowych.
Tymczasowanie jest wspaniałą przygodą i daje niesamowitą satysfakcję. Trafiają do nas zwykle nieszczęśliwe i zabiedzone kotki, które pod naszą opieką odkrywają co to znaczy pełna miseczka i codzienne głaskanie. Kotki, które przeżyły głód i ciągły strach, bardzo doceniają poczuje bezpieczeństwa i towarzystwo człowieka. Uczą się bawć, mruczeć i komunikować z człowiekiem. Dla nas jest to wspaniała zabawa i świadomość, że ratujemy kolejne kocie życie.
Tymczasowanie jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują towarzystwa futrzastego przyjaciela, a nie są do końca przekonane czy chciałyby lub mogłyby przyjąć kota na stałe.
Zadaniem domu tymczasowego jest robienie podopiecznemu zdjęć, w miarę możliwości zamieszczanie ogłoszeń i zdawanie relacji z pobytu kotka w nowym miejscu. Nie trzeba tu być kocim ekspertem. W każdej chwili można liczyć na naszą pomoc i poradę.
Po oddaniu „tymczasa” do adopcji, pozostaje nam kontakt z nowymi opiekunami i bardzo często, w ten sposób, nawiązują się wspaniałe przyjaźnie 🙂 Zachęcamy!

Wsparcie finansowe

Nasza działalność opiera się głównie na wpływach finansowych z darowizn wpłacanych na nasze konto bankowe i datków wrzucanych do naszych puszek. Tylko dzięki Waszej pomocy możemy nadal pomagać.

Nasze puszki ustawione są w kilku punktach w Stalowej Woli:
– Lecznica dla zwierząt Chem-Vet ul. Brandwicka 7
– Sklep z artykułami dla zwierząt Happy Pet, ul. Poniatowskiego 8
– Agencja Nieruchomości B&B Poniatowskiego 14

Dary rzeczowe można przynosić do
– Agencji Nieruchomości B&B ul. Poniatowskiego 14
– Sklepu PSB Mrówka ul. Przemysłowa 11, gdzie ustawiony jest kosz na zbiórkę karmy.

Zbiórki internetowe można znaleźć w zakładce Zbiórki

Wpłat można dokonywać na konto bankowe:
72 1930 1233 2730 0727 8897 0001
Fundacja Kocia Wyspa
ul. Poniatowskiego 28/6
37-450 Stalowa Wola
w tytule: na cele statutowe

Wolontariat

Każdy może zostać wolontariuszem Fundacji. Nasze działania są bardzo zróżnicowane i każdy może wnieść do nich coś cennego.
Wolontariusze zajmują się m.in. opieką nad kotami przebywającymi w lecznicy, dokarmianiem kotów wolnożyjących, a często również pomagają przy łapaniu kotów w celu ich sterylizacji.
Osoby dobrze radzące sobie z komputerem uczestniczą w redagowaniu naszej strony internetowej oraz fanpage’a na Facebooku oraz zajmują się tworzeniem ogłoszeń o kocich adopcjach i kontaktem z potencjalnymi domkami.
Wciąż potrzebujemy osób chętnych włączyć się do naszych akcji, ponieważ tylko dzięki wolontariuszom, możemy poszerzyć skalę naszego działania.
Czekamy na Wasz odzew, inicjatywę i pomysły!!!

Dary rzeczowe

Przyjmujemy pomoc w postaci:

Ktokolwiek chciałby pomóc, prosimy zostawiać wszystko w Agencji Nieruchomości B&B, przy Poniatowskiego 14 w Stalowej Woli (obok poczty) lub do Sklepu PSB Mrówka ul. Przemysłowa 11. Adres do wysyłki podamy telefonicznie.

Przekazanie 1% podatku

Fundacja Kocia Wyspa posiada status Organizacji Pożytku Publicznego

Przy wypełnianiu deklaracji PIT możecie nas wspomóc przekazując 1% podatku.

w polu KRS OPP wystarczy podać numer KRS: 0000462235

Zostań wirtualnym opiekunem

Ze wszystkich kotków, jakie znalazły się na naszej stronie w dziale adopcji możecie wybrać tego, który w sposób szczególny zapadł Wam w sercu i chcielibyście poprawić jego los. Jako wirtualni opiekunowie, możecie otrzymywać raz na jakiś czas wieści o tym, jak Wasz podopieczny radzi sobie w naszych fundacyjnych warunkach.
Średni miesięczny koszt utrzymania kota to 50 zł i jest to minimalna kwota, jaką wpłacają wirtualni opiekunowie.

Zbiórki internetowe

Co jakiś czas przygotowujemy zbiórki internetowe. Zbieramy pieniądze na konkretne cele. Przyłącz się do zbiórki na rzecz kociaków z fundacji.