+48 502 377 989 info@kociawyspa.org | kociawyspa@gmail.com

Jak można pomóc?

Chcesz pomóc, ale nie wiesz jak? Oto kilka sposobów jak możesz to zrobić. Wybierz najbardziej dogodny dla Ciebie. Każda pomoc jest mile widziana. 

Domy tymczasowe

Nasza Fundacja nie posiada schroniska, ani żadnego innego miejsca, gdzie można by umieszczać bezdomne koty. Dlatego też, bardzo potrzebujemy pomocy w postaci tzw. domów tymczasowych.
Tymczasowanie jest wspaniałą przygodą i daje niesamowitą satysfakcję. Trafiają do nas zwykle nieszczęśliwe i zabiedzone kotki, które pod naszą opieką odkrywają co to znaczy pełna miseczka i codzienne głaskanie. Kotki, które przeżyły głód i ciągły strach, bardzo doceniają poczuje bezpieczeństwa i towarzystwo człowieka. Uczą się bawć, mruczeć i komunikować z człowiekiem. Dla nas jest to wspaniała zabawa i świadomość, że ratujemy kolejne kocie życie.
Tymczasowanie jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują towarzystwa futrzastego przyjaciela, a nie są do końca przekonane czy chciałyby lub mogłyby przyjąć kota na stałe.
Zadaniem domu tymczasowego jest robienie podopiecznemu zdjęć, w miarę możliwości zamieszczanie ogłoszeń i zdawanie relacji z pobytu kotka w nowym miejscu. Nie trzeba tu być kocim ekspertem. W każdej chwili można liczyć na naszą pomoc i poradę.
Po oddaniu „tymczasa” do adopcji, pozostaje nam kontakt z nowymi opiekunami i bardzo często, w ten sposób, nawiązują się wspaniałe przyjaźnie 🙂 Zachęcamy!

Wsparcie finansowe

Nasza działalność opiera się głównie na wpływach finansowych z darowizn wpłacanych na nasze konto bankowe i datków wrzucanych do naszych puszek. Tylko dzięki Waszej pomocy możemy nadal pomagać.

Nasze puszki ustawione są w kilku punktach w Stalowej Woli:
– Lecznica dla zwierząt Chem-Vet ul. Brandwicka 7
– Sklep z artykułami dla zwierząt Happy Pet, ul. Poniatowskiego 8
– Agencja Nieruchomości B&B Poniatowskiego 14

Dary rzeczowe można przynosić do
– Agencji Nieruchomości B&B ul. Poniatowskiego 14
– Sklepu PSB Mrówka ul. Przemysłowa 11, gdzie ustawiony jest kosz na zbiórkę karmy.

Wpłat można dokonywać również przez stronę 
Szybki przelew Kocia Wyspa 
lub na konto bankowe:
72 1930 1233 2730 0727 8897 0001
Fundacja Kocia Wyspa
ul. Poniatowskiego 28/6
37-450 Stalowa Wola
w tytule: na cele statutowe

Wolontariat

Każdy może zostać wolontariuszem Fundacji. Nasze działania są bardzo zróżnicowane i każdy może wnieść do nich coś cennego.
Wolontariusze zajmują się m.in. opieką nad kotami przebywającymi w lecznicy, dokarmianiem kotów wolnożyjących, a często również pomagają przy łapaniu kotów w celu ich sterylizacji.
Osoby dobrze radzące sobie z komputerem uczestniczą w redagowaniu naszej strony internetowej oraz fanpage’a na Facebooku oraz zajmują się tworzeniem ogłoszeń o kocich adopcjach i kontaktem z potencjalnymi domkami.
Wciąż potrzebujemy osób chętnych włączyć się do naszych akcji, ponieważ tylko dzięki wolontariuszom, możemy poszerzyć skalę naszego działania.
Czekamy na Wasz odzew, inicjatywę i pomysły!!!

Dary rzeczowe

Przyjmujemy pomoc w postaci:

  • karm mokrych i suchych
  • kocyków (najlepsze są polarowe)
  • drapaków (mile widziane również własnoręcznie robione)
  • legowisk
  • misek (dla kotów najlepsze są płaskie miski...wiadomo, wąsy..)
  • kuwet (im większe tym lepsze)
  • odkładów higienicznych
  • budek dla wolnożyjących kotów na zimę (instrukcje wykonania takich budek można znaleźć w Internecie)

Ktokolwiek chciałby pomóc, prosimy zostawiać wszystko w Agencji Nieruchomości B&B, przy Poniatowskiego 14 w Stalowej Woli (obok poczty) lub do Sklepu PSB Mrówka ul. Przemysłowa 11. Adres do wysyłki podamy telefonicznie.

Przekazanie 1% podatku

Fundacja Kocia Wyspa posiada status Organizacji Pożytku Publicznego

Przy wypełnianiu deklaracji PIT możecie nas wspomóc przekazując 1% podatku.

w polu KRS OPP wystarczy podać numer KRS: 0000462235

Zostań wirtualnym opiekunem

Ze wszystkich kotków, jakie znalazły się na naszej stronie w dziale adopcji możecie wybrać tego, który w sposób szczególny zapadł Wam w sercu i chcielibyście poprawić jego los. Jako wirtualni opiekunowie, możecie otrzymywać raz na jakiś czas wieści o tym, jak Wasz podopieczny radzi sobie w naszych fundacyjnych warunkach.
Średni miesięczny koszt utrzymania kota to 50 zł i jest to minimalna kwota, jaką wpłacają wirtualni opiekunowie.

Zbiórki

Co jakiś czas przygotowujemy zbiórki internetowe. Zbieramy pieniądze na konkretne cele. Przyłącz się do zbiórki na rzecz kociaków z fundacji. 

Pani Maria

Pani Maria jest najlepszym przykładem miłości do kotów. Każdego dnia, dwa razy dziennie, udaje się na działki oddalone od centrum miasta o kilka kilometrów, żeby nakarmić żyjące tam koty. Takich ludzi jak Pani Maria trzeba wspierać i dodawać im otuchy.

Szóstka Kociąt

Szóstka maluszków w wieku około 3 miesięcy, została zabrana z miejsca, gdzie nie miałyby już opieki. Chore, silnie niedożywione i łapiące każdą infekcję kocięta, potrzebują specjalistycznej opieki.

Urwis

Potrzebujemy środków finansowych na leczenie, w tym codzienne leki, kroplówki, preparaty wspomagające działanie wątroby, a także bardzo drogie badania (rozszerzony panel wątrobowy) dla Urwisa

Chore kotki

Pilnie potrzebujemy środków na sprowadzenie bardzo ważnych dla naszych podopiecznych leków. Pomóżcie nam zwiększyć szanse na przeżycie wszystkim kociętom, które trafiają do nas niemal każdego dnia.

Totuś

Totuś trafił do jednej z lecznic z bardzo trudnych warunków... chemikalia, smary, kwaśne środowisko, piece i maszyny - a wśród tego wszystkiego smutna, skulona kruszynka ważąca zaledwie 300 g.

Mery

Mery najprawdopodobniej została zaatakowana przez jakies zwierzę, w wyniku czego ma zerwaną dolną powiekę. Potrzebujemy funduszy na konsultacje u okulisty i chirurga oraz leczenie stanu zapalnego oka.

Koci Katar

Pod opiekę fundacji trafiły w ciężkim stanie trzy kociątka z kocim katarem. Doszło już do powikłań ocznych - wrzodów rogówki. Robimy wszystko by ich stan się nie pogorszył.

Rysiek

Rysio jest niepełnosprawny. Chcemy jednak o niego zawalczyć i zapewnić mu życie na tyle radosne i komfortowe, na ile pozwalają zdobycze techniki i weterynarii. Zbieramy środki na jego leczenie oraz... na WÓZEK!