KRS: 0000462235 | info@kociawyspa.org

Szczepienia


Każdy kociak, nieważne że domowy, niewychodzący, czy jedynak – musi zostać minimum dwukrotnie zaszczepiony. Pierwsze szczepienie należy wykonać w wieku 8-9 tygodni. Drugie po około miesiącu.
Standardowo szczepimy na 3 wirusy:

  • kalicywirusa,
  • herperswirusa,
  • panleukopenię

Jeśli kot będzie miał kontakt z wieloma innymi kotami, warto rozważyć również szczepienie na kocią białaczkę.

Pamiętajcie, że niektórymi wirusami, Wasz kociak może się zarazić zupełnie przypadkiem, np. przez kontakt pośredni z zarażonym zwierzęciem (np. przez podeszwy butów, ubrania, dłonie opiekunów)

Ponadto uczulamy: wychodzące koty szczepimy na wściekliznę. Szczepienie w przypadku kotów nie jest obowiązkowe, lecz pamiętajmy, że wścieklizna jest chorobą śmiertelną, zarówno dla zwierzęcia, jak i człowieka.

SZCZEPCIE SWOJE KOTY – w szczególności te które nie przekroczyły drugiego roku życia. Dotyczy to także kotów, które nie wychodzą z domu i nie mają kontaktu z innymi kotami.
I pamiętajcie: kocięta muszą być doszczepiane drugi raz, najlepiej nie później niż 3-4 tygodnie po pierwszym szczepieniu (znamy przypadki, kiedy kot zarażał się 5-6 tygodni od pierwszego szczepienia). Tak więc, w przypadku maluszków, jedno szczepienie nie jest wystarczające.