KRS: 0000462235 | +48 502 377 989 info@kociawyspa.org | kociawyspa@gmail.com

Aktualności


To puchate cudo, błąkało się od jakiegoś czasu w centrum Stalowej Woli

To puchate cudo, błąkało się od jakiegoś czasu w centrum Stalowej Woli. Narazie jest zestresowany, czasem syknie, czasem pomruczy, ale niewiele jeszcze o nim wiemy. Szuka bardzo spokojnego i wyrozumiałego domu stałego lub tymczasowego (bez dzieci).

Źródło:

Ta piękna i wyjątkowo przyjazna kotka, pojawiła się kilka dni temu w miejscu, gdzie nasza wolontariuszka trzyma pieczę nad wolno żyjącym stadem dzikusków

Ta piękna i wyjątkowo przyjazna kotka, pojawiła się kilka dni temu w miejscu, gdzie nasza wolontariuszka trzyma pieczę nad wolno żyjącym stadem dzikusków. Kotka w wieku około 1,5 roku, z pewnością od dłuższego czasu się błąkała.
Otrzymała imię Freya i obecnie przebywa u nas na kwarantannie. Została już odrobaczona i wykonane zostały testy na wirusy oraz badanie morfologiczne krwi. Za kilka dni szczepienie.
Kotka bardzo pragnie być z człowiekiem. Dom pilnie poszukiwany.

Źródło:

Kochani

Kochani!!!
Wczoraj, blisko północy miała miejsce interwencja, podczas której trafił do nas kociak w bardzo ciężkim stanie.
W chwili obecnej, nie mamy środków nawet na bieżącą działalność.
Bardzo prosimy o wsparcie, abyśmy mogli dać maluszkowi szansę 🙁
https://pomagam.pl/ratujemy-malucha

Źródło:

Te dwie kocie przyjaciółki, są u nas już dobrych kilka lat

Te dwie kocie przyjaciółki, są u nas już dobrych kilka lat. Bianka została zabrana działek, jako młody kotek i przez kilka lat nie dała się oswoić. Dziś kocha głaskanie, ale wymaga spokoju i czasu, żeby zaufać. Córeczka jest kotką, która jako kociak przeszła zapalenie opon mózgowych. Do dziś ma zaburzenia neurologiczne, a jej zachowanie wymaga dużo zrozumienia. Chętnie jednak podchodzi do człowieka, szuka kontaktu i opowiada historie 😉
Kotek nigdy nie ogłaszaliśmy… nie wierzyliśmy, że mogą znaleźć domy. Jednak, w ostatnim czasie obie poczyniły ogromne postępy i mimo, że zdajemy sobie sprawę, że wciąż szanse mają nikłe – chcemy spróbować.
Szukamy im domu w dwupaku. Wierzymy że cuda się zdarzają… szczególnie teraz 😻

Źródło:

Ten uroczy kiciuś o spojrzeniu anioła, to istny diabeł 😈 jest ruchliwy, wszędzie go pełno, zabiega o uwagę człowieka i dokucza innym kotom

Ten uroczy kiciuś o spojrzeniu anioła, to istny diabeł 😈 jest ruchliwy, wszędzie go pełno, zabiega o uwagę człowieka i dokucza innym kotom.
Jeśli ktoś lubi takie niezwykłe kocie osobowości, a do tego szuka kota jedynaka, Ikar będzie jak znalazł 😻
Kiedyś mieszkał na działkach, gdzie dotąd podlizywał się karmicielce, aż go do nas przyniosła i ubłagała, żebyśmy go wzięli. Później zmienił zdanie, ale było już za późno 😁 szukamy mu domu najlepszego pod Słońcem 😁

Źródło:

Uwaga

Uwaga!
W dn. 25 marca do południa w okolicach sklepu „Wzorcówka” (rejon Bazyliki, ulicy Wolności, księgarni Nutka) w Stalowej Woli, zaginęła kotka.
Zwierzę ma kłopoty z trzustką i musi mieć odpowiednią karmę.
Znaki szczególne: utyka na tyle łapki (kotka jest po dwóch operacjach), ma zakręcony ogonek.

Jeżeli ktoś widział zwierzaka, proszę o kontakt pod numerem tel.: 660 110 626.

Prosimy o udostępnianie!
Osoby mieszkające w tamtych rejonach prosimy o sprawdzenie garaży i piwnic, w razie gdyby przypadkiem została gdzieś zamknięta.

Źródło:

Kochani, mamy faktury do zapłacenia na kilkanaście tysięcy, a nasi obecni rezydenci co rusz wymagają pomocy

Kochani, mamy faktury do zapłacenia na kilkanaście tysięcy, a nasi obecni rezydenci co rusz wymagają pomocy…nie bez przyczyny…większość z nich przecież los nie oszczędzał. Wiemy, że sytuacja jest trudna dla każdego, ale wierzymy, że i potrzebujące kociaki otrzymają w obecnym zamieszaniu trochę wsparcia 🙁
Tym razem Wilczek…nie opłaciliśmy jeszcze ani grosza, za jego leczenie i diagnostykę, a to nie koniec. Wilczek nie chodzi 🙁
https://pomagam.pl/leczenie_wilczka

Źródło:

Jakie to szczęście, kiedy dwa koty, oczekujące na kochające domy od 1,5 roku, znajdują swoje miejsce razem 😻😻 Karolina z mężem już dawno „zaklepali” Lucasa, lecz nie czuli się na siłach adoptować, zgodnie z naszymi sugestiami, dwupaku

Jakie to szczęście, kiedy dwa koty, oczekujące na kochające domy od 1,5 roku, znajdują swoje miejsce razem 😻😻
Karolina z mężem już dawno „zaklepali” Lucasa, lecz nie czuli się na siłach adoptować, zgodnie z naszymi sugestiami, dwupaku. Lucas nie widział w życiu nic, oprócz fundacyjnych ścian, więc zgodziliśmy się oddać go do adopcji w pojedynkę.
Przyjechali, spakowali i zabrali Lucasa do siebie…
Po pierwszej nocy, dostajemy SMSa: „jak bardzo Lucas był zżyty z Małgosią?”. Okazało się że całą noc przepłakał, a w dzień siedział schowany pod łóżkiem.
Tak więc, następnego dnia, do rodziny dołączyła nasza Małgosia, ku wielkiej uciesze Lucasa. Kocurek od pierwszych chwil chodził za nią jak cień, nie spuszczając jej z oczu i co chwilę dawał buziaczki.
Kochamy takie zakończenia 🥰

Źródło:

Kolejny koci wyrzutek, szukający schronienia

Kolejny koci wyrzutek, szukający schronienia…
Zosia, bo tak dostała na imię, przybłąkała się do jednego ze sklepów w Stalowej Woli. Brudna, zmarznięta, z okropnym stanem zapalnym w uszach, spowodowanym świerzbowcem.
Kotka nie do końca przepada za innymi kotami, lecz czeka już na nią dom w Warszawie. Czy ktoś się nie wybiera?

Źródło:

Wszystkie osoby, które spotykają się w sporych grupach pod drzwiami naszej kociarni, są uprzejmie proszone o pozostanie w domu

Wszystkie osoby, które spotykają się w sporych grupach pod drzwiami naszej kociarni, są uprzejmie proszone o pozostanie w domu. Nasze dyżury zostały ostatnio mocno ograniczone. Przychodzi tylko ten, kto musi. Żadnych odwiedzin.
Kociaki tęsknią za Wami i mają nadzieję, że epidemia szybko się zakończy, a na to jest tylko jeden sposób: #zostanwdomu

Źródło: