KRS: 0000462235 | info@kociawyspa.org

Aktualności


Kochamy otrzymywać zdjęcia od naszych byłych podopiecznych

Kochamy otrzymywać zdjęcia od naszych byłych podopiecznych!!!! Dziś dostaliśmy fotkę słodkiego Sebka, który całkiem niedawno pojechał do nowego domu.
Czekamy na resztę naszych misiów w komentarzach 😸 Wysyłajcie!!!!!

Źródło:

Musimy po raz kolejny prosić Was o pomoc

Musimy po raz kolejny prosić Was o pomoc. Pod wielkim znakiem zapytania stoi dalsze istnienie naszej kociarni, która jest domem dla kilkudziesięciu kotów.
Lokal, który zajmujemy jest przez nas uczciwie i bez żadnych ulg opłacany. Co miesiąc otrzymujemy faktury za czynsz, wodę, prąd, ogrzewanie… wszystko na kwotę przekraczającą ponad 3 tys zł.

Stworzyliśmy tam, naszym zdaniem, cudowne warunki, zarówno do krótkiego pobytu i dochodzenia do zdrowia po trudach tułaczki, jak i dla naszych kocich rezydentów – które niestety mają małe szanse na domy. Kociarnia jest jedynym miejscem, które oferuje im piękne życie w cieple i z pełną miseczką – gdzie mogą w końcu poczuć się bezpieczne i kochane. Kociarnia jest też miejscem spotkań ludzi o wielkich sercach, dzieci o wielkiej wrażliwości i tych które dopiero uczą się relacji ze zwierzakiem, ludzi samotnych, którym daje ukojenie i sens, ludzi przepracowanych, którzy u nas odpoczywają…każdy znajdzie u nas kąt i przepełnione miłością oczka tuż przy swojej twarzy 🙂
Kociarnia jest ważna dla tych kotów, ale i dla ludzi.

Jest nam jednak coraz ciężej. Nie jesteśmy w stanie dłużej opłacać karmienia i leczenia naszych kotów, ponosząc koszty rzędu ponad 3 tysiące zł każdego miesiąca. Czasem udaje nam się zdobyć środki…czasem jest trudniej – tak jak teraz. Dopiero udało nam się zebrać środki na fakturę w lecznicy – za styczeń! W drodze przecież kolejne, a w tym samym czasie widmo zadłużenia lokalu i złamania warunków umowy najmu 🙁

Chcemy jednak powalczyć. Chodzi przecież o życie i szczęście 70-ciu obecnie kotów.
Prosimy każdego z Was z osobna o choćby symboliczną cegiełkę na opłacenie tych najbardziej naglących zadłużeń.

Link do zbiórki jak zwykle w komentarzu.

Dane do przelewów:
26 1090 2750 0000 0001 2134 8540 (w tytule: na opłacenie lokalu kociarni)
lub:
Paypal: info@kociawyspa.org

Fot. Fotograf Jowita Joanna Jędruch

Źródło:

Zapraszamy na bazarek Mruczącej Chatki

Zapraszamy na bazarek Mruczącej Chatki!!!
Kociaki pod opieką Pauliny są w potrzebie ❣️

Źródło:

Szukamy transportu na trasie Stalowa Wola – Gliwice/Katowice

Szukamy transportu na trasie Stalowa Wola – Gliwice/Katowice.

Źródło:

Wyciągnięty zupełnie przypadkiem z jednej z bardzo kiepskich gminnych przechowalni

Wyciągnięty zupełnie przypadkiem z jednej z bardzo kiepskich gminnych przechowalni. Pojechaliśmy po innego kota i usłyszeliśmy: „a może tego też? Tylko dziki jest.” Wystarczyło spojrzeć w jego przerażone oczka, aby decyzja sama się podjęła.
Alvin jest z nami od kilku miesięcy. Nie był dziki. Był bardzo wystraszony…
Dziś kocha człowieka i patrzy na wolontariuszy wzrokiem przepełnionym uwielbieniem…a my kochamy jego wrażliwość oraz łagodny, spokojny charakter.
Lekcja dla nas i dla Was wszystkich – nie oceniajmy kotów jako dzikusków. Wiele z nich nas potrzebuje, tylko bardzo się boją. Każdy zasługuje na szansę.

Źródło:

Halo Nisko

Halo Nisko! Szukamy kotki!

Źródło:

Po raz kolejny prezentujemy do adopcji piękną, srebrzystą Izoldę

Po raz kolejny prezentujemy do adopcji piękną, srebrzystą Izoldę. Kotka została zagarnięta wczesną zimą spod drzwi fundacji i już została. Niestety kompletnie nie odnajduje się w kociarni. Kotka marzy o prawdziwym, spokojnym domu… może z ogródkiem… ale w bardzo bezpiecznym miejscu.
Kto pokocha tą piękną kocią damę?
Fot. Fotograf Jowita Joanna Jędruch

Źródło:

Edit: wrócił do domu :) Ogłoszenie grzecznościowe: 20 marca wieczorem na osiedlu Hutnik (końcówka ulicy Wańkowicza, początek Jagodowej, naprzeciw sklepu DORKA) zaginął kot

Edit: wrócił do domu 🙂

Ogłoszenie grzecznościowe:
20 marca wieczorem na osiedlu Hutnik (końcówka ulicy Wańkowicza, początek Jagodowej, naprzeciw sklepu DORKA) zaginął kot.
Kotek jest młody, wysterylizowany. Na części lewej łapki i brzuszku ma ostrzyżone bardzo krótko futerko (po pobraniu krwi i USG). Kot jest pod opieką weterynarza.

Jeżeli gdzieś go widziałeś zadzwoń-517 639 064
Bardzo się martwimy.
Znalazcę czeka nagroda 1000 zł

Źródło:

Dzięki zorganizowanej ostatnio zbiórce udało się nam spłacić fakturę styczniową za usługi weterynaryjne

Dzięki zorganizowanej ostatnio zbiórce udało się nam spłacić fakturę styczniową za usługi weterynaryjne. Wystarczyło nawet na trochę karm i żwirków, ale otrzymaliśmy również wsparcie od Was – kociolubów <3 Bardzo dziękujemy za wszystkie dary, jakie nam wysłaliście!!!! <3 Czasami nie nadążamy z robieniem zdjęć i dziękowaniu każdemu z osobna, ale wiedzcie, że każdy z Was jest w naszych sercach, jako jeden z naszych Aniołów <3 Pamiętajcie, że to dopiero pierwszy krok. Musimy jeszcze opłacić lokal w którym mieszkają koty - zalegamy już za dwa miesiące. Na naszą pomoc czekają też FIPowe kotki, których leczenie kontynuujemy tylko i wyłącznie dzięki cudom które się czasem dzieją. Każdy kto miał do czynienia z tą podłą chorobą, wie jakie to kosztowne. Miejcie nas na uwadze. Nadal potrzebujemy środków finansowych, żeby po odbiciu się od dna, pozostać na powierzchni. Kochamy Was bardzo <3 Zbiórka na kotki w komentarzu. Ps. A na zdjęciach słynna Helenka z czerwca zeszłego roku i teraz. Może nie jest okazem zdrowia, ale radości życia nie można jej odmówić 🙂 Dane do przelewów: 26 1090 2750 0000 0001 2134 8540 (w tytule: na spłatę długów) lub: Paypal: info@kociawyspa.org

Źródło:

Źródło: