KRS: 0000462235 | info@kociawyspa.org

Jakie zagrożenia czekają koty w domu?


Sylwester to czas kiedy zwierzęta są przerażone i otumanione przez fajerwerki, a nowy rok zaczyna się od plakatów zaginionych zwierząt. Warto zadbać o spokojne miejsce w domu dla kota/psa, z dala od okna, można zagłuszyć dźwięki muzyką (najlepiej relaksacyjną) i przede wszystkim trzeba mieć zabezpieczone okna i balkon. Koty w panice potrafią niespostrzeżenie przecisnąć się przez uchylone okienko czy między nogami przez balkon.

Idzie wiosna, z wraz z nią wiele domowych kotów dostaje „małpiego rozumu” i za wszelką cenę chcą wydostać się z domu. Każdego roku odbieramy po kilka zgłoszeń tygodniowo, o kolejnych uciekinierach, z których większość nigdy nie wraca do domu.
Dlatego też zaapelujemy o zapewnienie Waszym futrzastym bezpieczeństwa, poprzez odpowiednie zabezpieczenie okien i balkonów. Podkreślamy, że nie ma innego skutecznego sposobu, niż siatki i moskitiery na otwieranych oknach i balkonach. Najlepiej wzmocnionych, gdyż wiele kotów lubi je przegryzać.

Bardzo często słyszymy argumenty: „ale mój kot nie wyskoczy”.
Pamiętajcie: kot to zwierzę, które posiada instynkt łowcy. Nie łudźcie się, że jako ludzie rozumiecie jego naturę. Bądźcie mądrzy przed szkodą!