KRS: 0000462235 | info@kociawyspa.org

Pixel


Pilnie potrzebny dom tymczasowy dla takiego młodzieniaszka.
Kotek został znaleziony z przypalonymi wąsami 😞
Na naszych polskich wsiach panuje pogląd, że jeśli obetnie się kotu wąsy, to po wyrzuceniu już nie wróci. Bez komentarza…
Tu ktoś wybrał bardziej sadystyczną wersję tego wiejskiego polskiego zwyczaju i wąsy przypalił.

Perełka


Kotka jest bojaźliwa, wymaga oswojenia.

Felek


Leon i Felek to dwa cudowne malutkie kocurki które zostały uratowane z bardzo złego miejsca. Są bardzo zabawowe jak to malutkie kociaki i bardzo ze sobą zżyte. Szukamy im domu nie wychodzącego – najlepiej razem. Maluszki są już odrobaczone i zaszczepione.
Mały Feluś jest typowym przykładem kota, który próbuje oszukać przeznaczenie. Najpierw wygrał z bezdomnością, później udało mu się opuścić gminną przechowalnię, zachorował na panleukopenię a wkrótce po tym na bardzo ciężką postać kociego kataru. Mimo że to jest najsłodsza istota na kuli ziemskiej, los go nie oszczędza… i kiedy już wydawało się, że limit nieszczęść przypadających na jedną kocią duszyczkę się skończył – Feluś przyjechał do nas ciężko chory. Ma płyn w brzuszku, głęboką anemię, zmierzwioną sierść, brak siły i brak apetytu. To kolejny FIP, który musimy pokonać, bo inaczej pękną nam serca 🙁
Feluś, mimo ogromu cierpienia, jakiego doświadczył jest cudownym miziakiem, który najchętniej bez przerwy tuliłby się do ludzi lub innych kotów <3 Kochani! My musimy o niego zawalczyć. I nie mamy zbyt wiele czasu.

Leoś


Leon i Felek to dwa cudowne malutkie kocurki które zostały uratowane z bardzo złego miejsca. Są bardzo zabawowe jak to malutkie kociaki i bardzo ze sobą zżyte. Szukamy im domu nie wychodzącego – najlepiej razem. Maluszki są już odrobaczone i zaszczepione.

Migotka


Kotka jest do oswojenia, bojaźliwa ale spokojna.

Arletka


Ghandi


Kocurek odebrany interwencyjnie przez policję, od ludzi nadużywających alkoholu. Nie spodziewaliśmy się że to będzie taki wyjątkowy kot! Wystarczy do niego podejść a on sam wdrapuje się niczym na Mount Everest na sam szczyt człowieka, po czym zaczyna głośno mruczeć, lizać i czasami niechcący nawet ugryźć w ucho z tej całej ekscytacji. Gandhi jest dosyć potężnym kotem z krzywymi łapkami, co jednak nie wprawia go w żadne kompleksy.
Jest zaszczepiony i wykastrowany. Testy FeLV/FIV ujemne.

Lolita


Ta przepiękna, drobniutka koteczka o „whiskasowym” umaszczeniu to Lolitka. Trafiła do nas latem, jako troskliwa mamusia jednego kociaka, lecz wkrótce dała się poznać, jako prawdziwa indywidualistka.
Koteczka nadaje się do domu, gdzie będzie miała dużo spokoju, ale też i dużo uwagi człowieka.
Inne zwierzęta jej nie przeszkadzają, choć nie musi z nimi mieszkać. Może być szczęśliwą kocią jedynaczką.
Dziwimy się, że jeszcze nie ustawiła się po nią kolejka, ale troszkę bijemy się w piersi, bo z nadmiaru podopiecznych i obowiązków, nie mieliśmy okazji właściwie jej zaprezentować.
Oto Lolitka – kocia dama 🙂

Milka


Poznajcie Milkę. Prześliczną biało – popielatą koteczkę, która trafiła do nas ze wsi. Początkowo myśleliśmy, że kotka jest dzika i nie odnajdzie się w zamknięciu wśród ludzi. Planowaliśmy wypuścić ją w miejscu bytowania, po sterylizacji.
Mieliśmy jednak przeczucie, że ona wcale nie chce tam wracać. Że ona cichutko prosi, aby dać jej szansę, a wkrótce będzie gotowa, aby dać się pogłaskać.
Tak się też stało. Teraz Milka jest kochaną, domową koteczką, która bardzo lubi człowieka i będzie mu towarzyszyła na dobre i na złe.
Kto pokocha?

Luna