KRS: 0000462235 | info@kociawyspa.org

Tatiana


Tatianka to kotka, która przyjechała do nas z ostatnim transportem kotów z Ukrainy.
Niestety, jest w stanie tragicznym i prawdopodobnie przyjazd tutaj był jej ostatnią szansą.
Kotka to skóra i kości, która ledwie trzyma się na łapkach. Jest to spowodowane niedożywieniem i długotrwałymi biegunkami, z którymi do nas przybyła. Nikt jej zapewne nie leczył, gdyż tam nie było takich możliwości.
Mimo krytycznego stanu, Tatianka mizia się do nas i mruczy…jakby wiedziała, że już jest bezpieczna i od teraz musi być dobrze.
Tatiana wymaga pomocy weterynaryjnej, w tym odpowiedniej diagnostyki, kroplówek, leczenia antybiotykami i zabezpieczenia jej przeciwko wirusom.

Tiffany


Filuś


Filuś to ogromny kocur o pięknym marmurkowo – popielatym umaszczeniu, który od długiego czasu żył w ogromnym cierpieniu.

Zgłoszono nam go już jakiś czas temu…Filuś miał dom na wsi, gdzie ani o niego, ani inne koty nie dbano. Mamy też podejrzenie, że ten piękny i okazały kocur służył im do rozmnażania, a następnie sprzedaży pięknych kociąt (w tym samym domu była rasowa kocica i jedno tylko kociątko – o umaszczeniu dość pospolitym, co może świadczyć, że jako jedyne „nie poszło”).

Niestety, mimo kilkukrotnych odwiedzin w tym strasznym miejscu nie mogliśmy zastać Filusia. Wiedzieliśmy o nim wyłącznie z relacji świadka – osoby zgłaszającej. W końcu jednak się udało i po wielkiej awanturze, udało się go odebrać.

Filuś to obraz nędzy i rozpaczy…Jego uszy są całe zakrwawione, a w środku świerzbowiec zadomowił się na tyle, że powstały czopy i stany ropne.

Zęby Filusia to kolejny powód ogromnego bólu. Stan jego dziąseł widoczny na zdjęciach poniżej i wymaga pilnej ingerencji 🙁

Wstępne wyniki badań kocurka nie są najlepsze. Konieczne jest leczenie i sanacja jamy ustnej. Ponadto, cierpi on na koci katar.

Eureka


Marinka


Marinka bardzo potrzebuje domu…
Ta wspaniała, spokojna i niezwykle przyjazna kotka, została znaleziona zagłodzona i odwodniona w pewien zimowy wieczór.
Kilka miesięcy zajęło jej dojście do dobrej kondycji i obecnie zaczyna rozglądać się za domkiem 🙂
Marinka nie lubi innych kotów i zdecydowanie woli być jedynaczką. Uwielbia za to ludzi 🙂
Jeśli ktoś z Was zakocha się w tych pięknych oczkach, a poszukuje oddanej kociej przyjaciółki, koniecznie piszcie albo dzwońcie

Kostek


Kostek jest młodym kociakiem, który został komuś przerzucony przez ogrodzenie posesji, gdzie był jeszcze bardzo malutki. Dorastał w domu tymczasowym, w otoczeniu kociaków.

Poznajcie Kostka, który skradnie serca niejednej osobie 🙂 Kostek jest młodym, wykastrowanym kocurkiem, który uwielbia zarówno ludzi, jak i inne koty. Kostek uwielbia się miziać i spać brzuchem do góry, a jego cechą szczególną jest mruczenie na żądanie 🙂
Kostek wyróżnia się pieprzykiem na pyszczku, dodaje mu to niesamowitego uroku 🙂 Kostkowi szukamy domu z kocim towarzystwem lub bez – ważne, by miał kochającego człowieka, który da mu ogrom miłości.

Banksy


Kocie dziecko znalezione błąkające się zupełnie samo. Kociak jest niezwykle słodki i kochany. Uwielbia inne koty i człowieka. Szukamy mu domu z kocim towarzyszem. Niewychodzącego.

Morelka


Morelka to kilkutygodniowe maleństwo, które jest u nas karmione buteleczką. Wymaga póki co intensywnej opieki, gdyż cierpi na biegunki . Niemniej jednak, humor jej dopisuje 🙂 Jest towarzyska, biegnie zawsze tam gdzie zamieszanie i lubi straszyć duże koty swoimi pokaźnymi rozmiarami 🙂

Morelka będzie do adopcji we wrześniu.

Hemera


Ta interwencja na długo pozostanie w naszej pamięci. Trzy kocice i sześć bardzo ciężko chorych kociąt, porzuconych przy drodze w lesie. Na początku trafiło do nas niestety tylko część. Dzięki pomocy pań z Sandomierza, trafiły do nas kolejne koty, porzucone w lesie. Nerwowa kotka i chore maleństwo.
Z maluchami codziennie jesteśmy w lecznicy. Dorosłe kotki cierpią na infekcje oczu, uszu, a jedna z nich niepokoi nas ze względu na przyspieszony oddech i dziwne bólowe odruchy. Łącznie mamy z tamtego miejsca trzy kotki i pięć kociąt.

Przedstawiamy naszą uroczą kotkę Hemerę.
Hemera jest absolutnie niesamowitą, uroczą, a jednocześnie nieco szaloną kotką. Bardzo lubi się bawić, dlatego też szukamy jej domu z kocim towarzystwem 🙂 Hemera jest już długo, niestety prawdopodobnie dlatego, że ma zeza – my natomiast uważamy, że dodaje jej to uroku 🙂 Natomiast Hemera wystarczająco długo już czeka na dom – czas, by wreszcie go znalazła 🙂

Lila


Lila to kotka odebrana interwencyjnie właścicielce, która więziła ją w małej klatce na króliki. Kotka, mimo koszmaru jaki przeżyła, jest bardzo przyjazna i łagodna. Po kilku miesiącach, koteczka rozkwitła. Jest ufna, radosna, kocha człowieka i cieszy się nawet warunkami przepełnionej kociarni. Idealnie nadaje się do spokojnego domu, z łagodnym kocim towarzystwem lub bez. Jest grzeczna, nieco nieśmiała, ale bardzo lubi towarzystwo człowieka i jesteśmy pewni że w prawdziwym troskliwym domu rozkwitnie. Lilka jest sterylizowana i szczepiona. Test FeLV/FIV ujemny.
Lila to wspaniała kocia towarzyszka i na pewno wniesie do domu dużo pozytywnej energii, ze swoim wdzięcznym i pogodnym usposobieniem.