Potrzebne domy tymczasowe


Potrzebne domy tymczasowe!!! #stalowawola #wolontariat #pomockotom
Każdego dnia otrzymujemy nowe zgłoszenia. W większości przypadków są to koty młode, które nie mogą trafić do nas bez szczepień. Karencja po szczepieniu trwa około 10 dni, zaś przed szczepieniem każdy kociak wymaga chwili obserwacji.
Dlatego też potrzebujemy zapasowych domów tymczasowych, w których będziemy mogli bezpiecznie umieszczać kociaki z interwencji i dawać im szansę na uodpornienie, zanim trafią pod nasze skrzydła.
I tak właśnie, takim chwilowym domem tymczasowym stała się nasza wolontariuszka Aneta, która wzięła pod opiekę małą Bambi. 3-miesięczne kociątko z kocim katarem, które w warunkach fundacyjnych lub schroniskowych, nie miałoby szansy na przetrwanie – dochodzi do siebie pod troskliwym okiem Anetki i jej rodziny <3 Domom tymczasowym zapewniamy opiekę weterynaryjną i jeśli zajdzie taka potrzeba pomoc w postaci karm i żwirków. Ponieważ nigdy nie mamy możliwości oceny jak długo kociak będzie potrzebował azylu, prosimy o kontakt osoby, które mogą zapewnić kotom schronienie co najmniej na 2-3 tygodnie. Wcześniejsza rezygnacja domów tymczasowych z pomocy, może się wiązać ze sporymi problemami dla nas, gdyż nie zawsze jesteśmy w stanie szybko znaleźć zastępstwo.

Źródło: