Wraca historia kocurka z Sandomierza, który koczował przy ulicy, a obok niego leżał jego przyjaciel – już nieżywy :( Kiciuś był bardzo chory i został zabrany do lecznicy


Wraca historia kocurka z Sandomierza, który koczował przy ulicy, a obok niego leżał jego przyjaciel – już nieżywy 🙁 Kiciuś był bardzo chory i został zabrany do lecznicy.
Był tam kilka dni, a w tym czasie, sandomierscy wolontariusze gorączkowo szukali mu domu. W Sandomierzu nie ma oficjalnie pomocy kotom. Mimo ogromnych chęci ludzi, nie doczekali się jeszcze dobrej woli ze strony gminy 🙁

Wszyscy bardzo się ucieszyliśmy na wieść, że kotek znalazł dom w Tarnobrzegu. Osoba ta miała go odebrać tuż przed planowanym terminem wypuszczenia go, w miejscu gdzie został znaleziony.
Niestety, kiedy wykonano testy na wirusy, okazało się, że kotek jest nosicielem białaczki 🙁 Osoba, która go chciała przygarnąć, szybko się wycofała. Tylko dzięki czujności, wolontariuszy, śledzących jego losy, nie zdecydowano się „wypuścić” Milo.

Były dwie możliwości: uśpić albo wypuścić.

Obie bardzo złe, gdyż Milo jest wspaniałym, tulaśnym kawalerem, który chodzi za człowiekiem jak piesek i ma tak dużo miłości do zaoferowania. Takich skarbów się nie usypia i nie wypuszcza, a otacza opieką.

Postanowiliśmy przyjąć Milo pod naszą opiekę. Nie odmawiamy białaczkowym kotom, ale w chwili obecnej nie mamy środków nawet na podstawowe potrzeby. Żebramy o karmę i pomoc w opłaceniu leczenia każdego kota z osobna 🙁

Milo wymaga, oprócz zakończenia obecnego leczenia, leków podnoszących odporność, a skuteczne terapie to koszt z pewnością ponad 1000 zł.

Po leczeniu musimy go też zaszczepić, aby inne wirusy mu nie groziły.

Kotek jest w ogólnie złej kondycji. Ma problemy skórne, liczne rany, strasznego świerzbowca usznego…. Będziemy mieli z nim dużo pracy, ale jego cudowny charakter rekompensuje nam wszystkie niedogodności <3 Prosimy Was bardzo o wsparcie dla tego wyjątkowego kota. Link do zbiórki w komentarzu. Nr konta: 26 1090 2750 0000 0001 2134 8540 z dopiskiem "na leczenie Milo"

Źródło: