KRS: 0000462235 | info@kociawyspa.org

Aktualności


Zosią to przeurocza i wszędobylska młoda koteczka (ok

Zosią to przeurocza i wszędobylska młoda koteczka (ok. 7 miesięcy). Wychowała się u nas i nigdy nie miała prawdziwego domu…
Szukamy jej najlepszych opiekunów, którzy zawsze znajdą czas na zabawę i przytulanie. Koniecznie musi być drugi kotek w domu, gdyż Zosia nie zna życia poza stadem.
Kicia jest już wysterylizowana. Czeka z niecierpliwością na kogoś, kto ją pokocha ❤️

Źródło:

Szukamy transportu na trasie Stalowa Wola – Chorzów (lub Katowice), albo przynajmniej Stalowa Wola – Kraków, na koniec tego tygodnia

Szukamy transportu na trasie Stalowa Wola – Chorzów (lub Katowice), albo przynajmniej Stalowa Wola – Kraków, na koniec tego tygodnia.

Źródło:

To maleństwo czeka na dom w jednym z naszych domów tymczasowych

To maleństwo czeka na dom w jednym z naszych domów tymczasowych. Chłopak ma około 2.5 miesiąca i cudem uniknął strasznego losu, porzucony bez mamusi na zimnie.
Jest ciekawski, żarłoczny i wszędzie go pełno 🐱
Świetnie odnajdzie się jako towarzysz dla drugiego młodego kociaka.

Źródło:

Mały i Eleni zachęcają do nabycia naszych kalendarzy i jednocześnie wsparcia podopiecznych fundacji :) Każdy darczyńca na kwotę min 30 zł może otrzymać jeden z nich

Mały i Eleni zachęcają do nabycia naszych kalendarzy i jednocześnie wsparcia podopiecznych fundacji 🙂
Każdy darczyńca na kwotę min 30 zł może otrzymać jeden z nich.
Format A3.
Wysyłamy poza Stalową Wolę 🙂

Źródło:

Kochany Koda wygrał z FIPem

Kochany Koda wygrał z FIPem!!! Wy też mieliście w tym swój udział, pomagając nam opłacić kosztowne leczenie. Tak wygląda ten dzielny chłopak po czterech miesiącach odkąd w stanie agonalnym został wypisany ze szpitalika w Rzeszowie, z tą straszną diagnozą. Nie podnosił wtedy głowy, tak był słaby.
Koda jest wspaniałym, mądrym i bardzo kochanym kocurkiem. Zasłużył za najlepszy dom na świecie ❤️

Źródło:

Mały “update” od Gabrynia

Mały “update” od Gabrynia. Kociak, który w listopadzie poważnie zachorował, do dziś walczy o wzrok 🙁
Mimo rozpisanego już w wtedy szczegółowego leczenia, wdało się zakażenie bakteryjne tak poważne, że maluszek całkowicie stracił wzrok.
Po kolejnej wizycie u profesora okulisty i nowym planie leczenia (było to w drugiej połowie grudnia), zaczęliśmy obserwować poprawę. W kooońcu!!!
Dostaliśmy 8 różnych leków, które aplikujemy po kilka razy dziennie – łącznie kilkadziesiąt razy dziennie musimy zakrapiać mu czymś oczka. Dodatkowo, Gabryś przeszedł kolejną antybiotykoterapię, a teraz dostaje 3 różne leki na odporność i witaminy.
Mimo wszystko, maluszek pozostaje pełen radości życia…kocha zabawę, kocha jedzonko, uwielbia przytulanki z wolontariuszami.

Zbliża się czas zakupu kolejnej serii leków, a także wizyty u profesora w Lublinie. Wierzcie nam, niektóre z tych kropli są baaaardzo drogie, a idą jak woda (np. ozodrop – jedna malutka buteleczka – 70 zł) 🙁 Czeka nas jeszcze około miesiąc leczenia, a nie mamy środków, aby opłacić leki i wizyty.
Nadal aktywna jest zbiórka na Gabrynia.
Jeśli zechcecie mu pomóc, będziemy bardzo wdzięczni <3 Link w komentarzu. Nr konta do wpłat: 26 1090 2750 0000 0001 2134 8540. "dla Gabrynia"

Źródło:

Wielu z Was pyta jakie polecamy karmy, a my staramy się każdemu z osobna sporządzić małą ściągę do wykorzystania przy kolejnych zakupach

Wielu z Was pyta jakie polecamy karmy, a my staramy się każdemu z osobna sporządzić małą ściągę do wykorzystania przy kolejnych zakupach.
Już jakiś czas temu napomknęliśmy, że odradzamy w większości przypadków karmy suche. Sami oczywiście musimy nimi karmić naszych podopiecznych, z uwagi na różne czynniki logistyczne i behawioralne, związane z opieką nad setką kotów w jednym czasie, jednak w przypadku kotów domowych, dużo lepszym rozwiązaniem są wysokomięsne karmy mokre (podawane w niewielkich porcjach 3-4 razy dziennie).
Oczywiście najlepszym i najzdrowszym rozwiązaniem będzie tu dieta BARF, o której przeczytacie wszystko w internecie, jednak zdajemy sobie sprawę, że nie każdy dysponuje czasem, aby takie posiłki sporządzać.

Poniżej przedstawiamy listę dobrych i średnich karm, żebyście mogli posiłkować się tą wiedzą przy kolejnych zakupach.
Z naszych ostatnich doświadczeń, możemy Wam polecić w szczególności karmy: Feringa, Wild Freedom, Mac’s, Animonda, Dolina Noteci, Miamor i filetowe karmy Cosma (co to jest karma filetowa? przeczytacie na grafice poniżej).

Źródło:

Tak właśnie wyglądają nasze dyżury ostatnio

Tak właśnie wyglądają nasze dyżury ostatnio…coś tam porobimy…15 min na tulenie Hektora. Znów jakaś kuwetka…i 20 min z Hektorem. Praca nam nie idzie, a kotów mamy dużo, więc apelujemy o wolontariuszy do przytulania Hektora 😍

Źródło:

Lora to kotka o wyjątkowej urodzie i niezwykle ugodowym i przyjaznym charakterze

Lora to kotka o wyjątkowej urodzie i niezwykle ugodowym i przyjaznym charakterze. Od pierwszych dni w kociarni była relaksowana i bardzo dobrze dogadała się ze wszystkimi kotami.
Została znaleziona wygłodzona i zmarznięta na terenie Stalowej Woli. Była ewidentnie zaniedbana, więc z pewnością nigdy nie zaznała dobrej, troskliwej opieki. Teraz jest już po badaniach, szczepieniach i zabiegu sterylizacji.
Kotka może być zarówno z innymi zwierzętami, jak i sama.
Z pewnością odwdzięczy się nowym Opiekunkom i obdaruje ich prawdziwym kocim uczuciem ❤️

Źródło:

Jeden z głównych tematów na gazecie dziś – prawidłowe karmienie kota :) Bardzo się cieszymy, że zwierzaki i ich problemy stają się ważne, a Was zachęcamy do przeczytania wywiadu :) https://weekend

Jeden z głównych tematów na gazecie dziś – prawidłowe karmienie kota 🙂
Bardzo się cieszymy, że zwierzaki i ich problemy stają się ważne, a Was zachęcamy do przeczytania wywiadu 🙂
https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177339,28000974,niektore-koty-sa-tak-otyle-ze-nie-moga-sie-same-umyc-w-stadzie.html

Źródło: