KRS: 0000462235 | info@kociawyspa.org

Za tęczowym mostem


Kropuś


rudo biały z kropką

Kajtek


Laila


Wiek: ok. 3 miesiące

Laila to maleństwo, znalezione na działkach w Stalowej Woli. Wyróżnia ją niesamowite umaszczenie oraz wyjątkowy wyraz twarzy – niby smutny, niby oceniający 🙂

Laila kocha zabawy, z kotami lub sama. Ma już jako dziecko swój charakterek, który nakazuje jej powiedzieć co myśli, kiedy tylko zostaje niesprawiedliwie potraktowana.

Jest jednym z najbardziej wyjątkowych i mądrych kociątek z jakimi mieliśmy do czynienia.

Gothi


Ta kochana starowinka trafiła do nas z terenu Zasania w Stalowej Woli. Musiała być kiedyś czyimś kotkiem, gdyż człowiek kojarzy jej się z dobrocią i troską.
Niestety, jej losy na pewnym etapie życia musiały zejść na smutne tory bezdomnego kota. Trafiła do nas z ogromną infekcją w pyszczku, niewydolnością nerek i silną anemią. Gdyby na dodatek była osowiała i nie jadła…mielibyśmy podstawy, aby się poddać.
Gothi jednak mruczy, tuli się do człowieka, zajada wszystko, co dostanie i bardzo się cieszy, że już nie jest sama. Weterynarze dają jej szansę… wszystko pokażą najbliższe dni i tygodnie. Badania kontrolne pokazały, że anemia nieco się zmniejszyła, ale problem nadal jest 🥺
Kotka cierpi na niewydolność nerek, a my dwoimy się i troimy, aby jej pomóc i wyprowadzić z tego najgorszego stanu.
Mamy wrażenie, że ta mądra kocia babcia po raz pierwszy w życiu jest tak kochana i zaopiekowania. Ona naprawdę bardzo chce żyć.

Mrunio


Starszy niedowidzący kotek.

Józek


Obecnie na leczeniu. Przybył do nas z uporczywą biegunką.

Gryffin


Gryfin został znaleziony przez wspaniałych, wrażliwych ludzi. Przywieźli go do lecznicy i nawet opłacili jego leczenie. Wydawało się, że kwotą w zupełności wystarczającą na pokrycie wszystkich kosztów i zapewnienie mu zapasu dobrej jakości karm.
Niestety, diagnoza okazała się pesymistyczna, a sama opieka nad nim o wiele trudniejsza, niż się początkowo wydawało.
Jednocześnie, kocurek jest cudowny, wdzięczny i mimo kiepskiego samopoczucia, szukający kontaktu z człowiekiem.
Jest nosicielem wirusa FIV, a dodatkowo został bardzo poważnie pogryziony.
Wdało się zakażenie, w którym zebrało się tyle ropy, że kocurek nie może nawet jeść. Już trzykrotnie był poddawany zabiegowi oczyszczania ran. Był też cały w kołtunach i kleszczach, które zostały usunięte w lecznicy. Dodatkowo Gryfin ma anemię, której przyczyny na chwilę obecną nie poznaliśmy.

Nuki


Robin


Rusałka


Wiek: ok. 10 miesięcy

Rusałka. Maleńka rezolutna około 3,5 miesięczna kotka. Jej znak rozpoznawczy to ruda plamka na głowie 🙂 najprawdopodobniej jest to trzecie oko 😁
Kotka uwielbia człowieka, jest ciekawska i wszędzie jej pełno. Bardzo dobrze dogaduje się z innymi kotami. Jest odrobaczona i szczepiona ale niekastrowana.